Odchudzanie – róbmy to zdrowo

Diety – jest to temat znany chyba każdej kobiecie, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Nie ma chyba takiej, która choć przez jeden dzień w życiu by się nie odchudzała, która choć jednego dnia nie byłaby właśnie na diecie. Dieta kopenhaska, dieta 1000 kalorii – te pojęcia obiły się o uszy kiedyś chyba każdej z nas.

Nic dziwnego, w końcu współcześnie kobietom wpaja się przekonanie, że powinny być perfekcyjne, idealne. Że powinny mieć długie, gęste włosy o wyrazistym kolorze, nieskazitelną cerę i figurę modelki. Te pulchniejsze panie łatwo mogą się więc nabawić kompleksów. Nie jest to trudne skoro przez cały czas wmawia się im, że ich sylwetki nie są atrakcyjne i że powinny jeszcze nad nimi mnóstwo popracować oraz że najlepszym dla nich wyjściem będzie dieta kopenhaska albo dieta trzynastodniowa.

W odchudzaniu nie ma nic złego. Często jest ono nawet wskazane. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy naprawdę poważną nadwagę, która może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. A tutaj nie ma żartów. Przecież zbyt wysoka masa ciała może się wiązać z poważnymi dolegliwościami, takimi jak nadciśnienie, cukrzyca czy miażdżyca, a nawet prowadzić do zawału. Z drugiej strony dieta trzynastodniowa czy inna należąca do popularnych również niekoniecznie będzie najlepszym wyjściem. Najlepiej jeśli poważnie myślimy o odchudzaniu, wybrać się do specjalisty, do dietetyka. On spojrzy na nas i na naszą sprawę w indywidualny sposób i będzie w stanie ocenić, jaka metoda będzie dla nas najlepsza. Sami nigdy nie zrobilibyśmy tego tak dobrze i tak skutecznie. Natomiast z propozycjami takimi jak dieta kopenhaska lepiej być ostrożnym. Często bywają one układane z pominięciem wszelkich zasad zdrowego rozsądku. Nie dla każdego dieta trzynastodniowa czy kopenhaska oczywiście muszą być szkodliwe, ale tak też niestety bywa, i to dosyć często. Zwłaszcza nastolatki mają tendencje do odchudzania się w sposób nieprzemyślany. Warto więc na ten temat mówić i uświadamiać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowa dieta odchudzająca i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *