Które kredyty można skonsolidować?

Konsolidacja kredytów to godny odnotowania sposób na polepszenie każdej niepewnej sytuacji finansowej. W życiu bowiem często dzieje się tak, że niestety bierzemy jakiś kredyt i w wyniku nieszczęśliwych sytuacji losowych nie jesteśmy w stanie go uregulować. W zbliżonych okolicznościach dość dużo ludzi decyduje się na dodatkowy kredyt, jaki zaciąga po to, żeby uregulować wcześniejszy. Opisana sytuacja nazywa się pętlą zadłużenia, z jakiej dość trudno zazwyczaj wyjść. Nie trzeba jednakże ponownie brać następnych pożyczek, żeby uregulować wcześniejsze zobowiązania.

Świetnym pomysłem okazuje się bowiem kredyt konsolidacyjny. Jest to ceniony produkt finansowy świadczony w większości banków, jaki skierowany jest do osób zapożyczonych. Innymi słowy, kredyty konsolidacyjne są więc po to, aby zapłacić inne zadłużenia dłużnika. Jak się okazuje, dla mnóstwa interesantów jest to godny uwagi pomysł na wyjście z czasem bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Refinansowania nie trzeba się bać, ponieważ wcale nie wiąże się z czymś złym. Wręcz odwrotnie, umożliwia przywrócenie stabilności finansowej dzięki nowemu wyliczeniu kwoty kredytu, tym razem jednego. Wiele kredytów gotówkowych jest więc złączonych w jeden większy kredyt. Kluczowym atutem refinansowania pożyczek jest bez wątpienia to, że kredytobiorcy dostają wydłużony termin spłacenia kredytu oraz niższe oprocentowanie. W praktyce wygląda więc to w taki sposób, iż miesięczne raty są niższe niż w momencie wcześniejszych kredytów przed ich konsolidacją.

To naturalnie nie wszystko odnośnie kredytów refinansowanych. Oprócz mniejszego procentowania ich docenianą cechą może być również konieczność zapłaty jednej raty, bez potrzeby spłacania kilku rat w różnych bankach, w których wcześniej miało się pożyczki. Oprócz tego w zależności od kwoty zadłużenia, kredyty refinansowane podzielić da się nade wszystko na dwa rodzaje. Pierwszym będzie kredyt refinansowany hipoteczny, którego zabezpieczeniem jest jak wiadomo hipoteka. Dotyczy on raczej wysokich sum pieniędzy. Drugim rodzajem jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy, jaki udzielany jest na krótszy okres. Charakteryzuje się także wyższymi kosztami oraz udzielany jest na przeważnie mniejsze sumy pieniędzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konsolidacja długów i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *