Zamiast lokat konta oszczędnościowe?

Jak zauważamy coraz mniej opłacalne jest uruchamianie lokat bankowych. Szkoda nam blokować swoje pieniądze, które tak ciężko w dzisiejszych czasach zarobić. Szukamy alternatywy, czegoś co będzie atrakcyjniejsze. Klienci banków chcieliby zarabiać na trzymaniu pieniędzy na kontach, oraz móc je wypłacić w każdym momencie, kiedy tylko tego potrzebują. Banki widzą zapotrzebowania na tego rodzaju usługi, dlatego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.kredyt dla firm

Konta oszczędnościowe są przyszłością

Oczekiwania klientów banków powinny zostać spełnione dzięki możliwości uruchomienia konta oszczędnościowego. Jest to konto, na którym znajdujące się pieniądze są oprocentowane. Co warto zaznaczyć banki oferują na takim koncie oprocentowanie podobnej wysokości co na lokatach. Zazwyczaj jest to jednak w początkowej fazie korzystania z konta. Jest to tak zwany okres promocyjny. Później oprocentowanie spada, ale i tak jest atrakcyjne, patrząc na to, że bez problemu możemy z naszych środków pieniężnych korzystać i je wypłacać.

Pozytywne w posiadaniu konta oszczędnościowego jest to, że każda złotówka zarabia. Nie ważne czy na koncie jest 1, czy 100 złoty, to każda kwota pracuje na nasz zysk. Podobnie jak na normalnych rachunkach bankowych, tu również możemy robić wpłaty, wypłaty. Możemy stan naszego rachunku sprawdzać przez internet. Dziś chyba wszystkie już banki posiadają taką możliwość. Muszą iść z duchem czasu i za potrzebami klientów, inaczej mogłyby wielu z nich utracić. Walka o klienta trwa.

Niepewna przyszłość lokat

Jeżeli sprawdzimy ranking lokat z serwisu polskabankowosc.com.pl/oprocentowanie-lokat, to zauważymy że nawet najlepsza lokata, nie jest tak bardzo atrakcyjna dla przeciętnego klienta banku. Z tego też powodu, przyszłość lokat bankowych jest niepewna. Jeżeli nie będzie chętnych na ich uruchamianie, to banki będą zmuszone zrezygnować z tych usług. Bardzo prawdopodobne jest to, że w przyszłości lokaty zostaną całkowicie wyparte z rynku, właśnie przez konta oszczędnościowe. Potrzeby klientów są najważniejsze. W tym momencie klientom banków zależy na tym, aby pieniądze pracowały na siebie, ważna jest jednak dla nich również możliwość ich wypłaty w każdym momencie. Życie pisze różne scenariusze i chcemy mieć gwarancje, że w nieoczekiwanym momencie będziemy mogli skorzystać z naszych oszczędności. Taką gwarancję dają nam konta oszczędnościowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oszczędzanie w banku i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *