Konto bankowe – internetowe i darmowe?

Niegdyś założenie konta bankowego wiązało się z wycieczką do oddziału banku, staniem w kolejce i wypełnianiem sterty dokumentów. Dziś to już jednak przeszłość. Konto można założyć bez wychodzenia z domu i za pomocą kilkunastu kliknięć w klawiaturę komputera. Wszystko dzięki powstaniu produktu pod postacią internetowego konta bankowego. Z założenia jest to rachunek, który jest zakładany oraz w pełni obsługiwany za pomocą Internetu i telefonu. shutterstock_157342325

Nie są zatem tu potrzebne żadne wizyty w oddziale banku. Wniosek o otwarcie konta osobistego wypełniamy tu online za pośrednictwem Internetu. Następnie wedle uznania czekamy na kuriera, który przywiezie do podpisania umowę lub też decydujemy się jednak na osobistą wizytę w oddziale banku w celu jej podpisania. Po załatwieniu niezbędnych formalności otrzymujemy dostęp do naszego konta oraz kartę wydaną do rachunku. Od tej pory wszystkie operacje wykonujemy za pośrednictwem strony internetowej naszego banku, a z karty debetowej korzystamy tak jak w przypadku standardowego rachunku osobistego.

Niskie koszty

Konto internetowe w praktyce prawie zawsze jest kontem darmowym. Nie płacimy za jego prowadzenie ani za otwarcie, a przelewy wykonujemy bez opłat. Jedyne możliwe koszty mogą pojawić się w związku z obsługą wydanej do rachunku karty debetowej. Jej użytkowanie nie zawsze jest bezwarunkowo darmowe. Często, aby nie ponosić kosztów jej posiadania należy wykonać za pomocą karty transakcje na określoną kwotę.

Wygoda i funkcjonalność

Jak zostało już wspomniane, jedną z zalet kont internetowych jest możliwość ich zakładania bez wychodzenia z domu. Także wszystkie operacje takie jak przelewy, sprawdzanie salda konta i jego historii czy ustanowienie zleceń stałych można wykonać siedząc przed ekranem komputera. Darmowe konta internetowe są zatem nie tylko ekonomiczne, ale także w pełni funkcjonalne. Banki oferują obecnie coraz więcej usług powiązanych z internetowymi rachunkami osobistymi. Za ich pośrednictwem można wykupić ubezpieczenie, założyć lokatę czy nawet zaciągnąć kredyt. Interfejsy dostępu do kont są zbudowane w sposób przejrzysty i przyjazny dla użytkownika dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z dostępem do wszystkich wymienionych usług.

Jak wybrać internetowe konto bankowe?

Na koniec pozostaje pytanie w jaki sposób wybrać darmowe konto internetowe. Przede wszystkim należy brać pod uwagę wyszczególnione koszty, im więcej pozycji w tabeli opłat mamy zagwarantowane jako darmowe tym lepiej. Dobrze jest także sprawdzić jakie usługi dodatkowe są skojarzone z oferowanym kontem. Interesującym dodatkiem może być także ostatnio oferowany cashback, polegający na zwrocie określonej części procentowej wydanych środków w przypadku płatności wykonanej za pośrednictwem wydanej do rachunku karty debetowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Produkty oszczędnościowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *