Jak posługiwać się rankingami lokat?

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednią stronę internetową zajmującą się prezentacją dostępnych na rynku lokat bankowych. Oczywiście wystarczy wpisać w wyszukiwarce zwrot: rankingi lokat, by otrzymać listę stron zajmujących się porównywaniem lokat bankowych. Przy wybieraniu konkretnej witryny internetowej warto zwracać uwagę, czy umożliwia ona sortowanie i filtrowanie danych. Im więcej tego typu ułatwień tym prościej można dokonywać porównań. A przecież na tym polega proces zakładania najlepszej lokaty.kredyt dla firm

Przy szukaniu odpowiedniego rankingu lokat trzeba także patrzeć na formę prezentacji. Oczywiście im przejrzyściej są przedstawione dane tym lepiej. Często stosowaną techniką prezentacji danych o lokatach jest tabelka. U góry podane są kryteria a pod spodem przy konkretnej ofercie dokonywany jest opis na podane zagadnienie. Najprostsze rankingi lokat składają się z pięciu kolumn. W pierwszej podawana jest nazwa danej lokaty oraz wskazanie w którym banku jest możliwa do otwarcia.

W trzech kolejnych kolumnach mieszczą się informacje odnośnie wysokości oprocentowani lokat oraz terminu zapadalności. Podana jest także minimalna kwota depozytu, ponieważ nie każda oferta lokaty jest możliwa do założenia przy dysponowaniu kwotą przykładowo jednego tysiąca. Często pojawiają się oferty wymagające wkłady rzędu kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łatwo można dostrzec tendencję zwiększonego poziomu oprocentowania lokat przy minimalnej kwocie depozytu powyżej 50 tys. złotych. Banki chętnie obdarowują hojnych klientów. Nie tylko proponują im wyższe zyski ale i indywidualne negocjowanie warunków umowy depozytowej.

Ostatnia kolumna w rankingach lokat najczęściej zawiera dodatkowe informacje o konkretnej ofercie. Mieszczą się tam konkrety tyczące się formy zakładania lokaty. Niektóre można założyć w internecie ale są też i takie, które wymagają złożenia podpisu w placówce bankowej. W uwagach podawane są także informacje, czy lokata bankowa kierowana jest do wszystkich klientów, czy tylko dla nowych, nieposiadających jeszcze konta w w danym banku. Instytucje bankowe zabiegają o nowe pieniądze dlatego za wszelką cenę starają się przyciągnąć do siebie nowych klientów z nowym zasobem gotówki. Właśnie z tego powodu bardzo często zakładanie lokat bankowych wiąże się z otwieraniem w danej placówce konta osobistego. W wielu przypadkach bez tego nie da się założyć lokaty lub też proponowane warunki ulegną pogorszeniu. Przykładowo oprocentowanie lokat spadnie o procent lub dwa.

Warto zatem sprawdzić serwis oszczednoscionline.pl i posługiwać się rankingami lokat, by w czytelny sposób móc dokonać trafnego wyboru lokaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oszczędzanie w banku i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *