Lokata – wybierz ją samodzielnie

Aby wybrać lokatę bankową, trzeba najpierw wiedzieć jaką. A to przecież niełatwa decyzja. Zależy od wielu kwestii i kryteriów. By wybrać lokatę, trzeba się zorientować w nowościach bankowych, w propozycjach, w ofertach poszczególnych banków. Dopiero wtedy możemy w pełni świadomie podjąć decyzję dotyczącą lokaty. Warto więc, by pierwszym krokiem był nasz prywatny ranking lokat.inwestycje finansowe

Oczywiście tego typu zestawienia, porównanie lokat możemy znaleźć w wielu źródłach – w Internecie, czasopismach branżowych, a nawet stacjach telewizyjnych czy radiowych dotyczących tematyki finansowej. Jednak nigdy nie mamy pewności, co do ich wiarygodności i obiektywizmu. Natomiast jeśli sami stworzymy swój prywatny ranking lokat to będziemy wiedzieli, na czym się on opiera, jakie są kryteria i że żadne lokaty nie są w nim faworyzowane.

Kryteria wyboru

Na co więc zwrócić uwagę przy tworzeniu zestawienia? Przede wszystkim na oprocentowanie lokat, które sprawdzisz na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html. Jest to czynnik, który biorą pod uwagę wszystkie osoby decydujące się na lokatę. Nic dziwnego – od niego zależy, jakie odsetki da nam nasza lokata. Dlatego warto wybierać takie, które mają jak najwyższe oprocentowanie. Oczywiście jest to zależne też od czasu trwania lokaty. Lokata 3-miesięczna nie będzie oprocentowana tak wysoko, jak ta roczna. Dzieje się tak, gdyż bankowi bardziej opłaca się przyjmować pieniądze od klientów na lokaty dłuższe niż na te krótsze. By ich więc zachęcić, proponują wyższe oprocentowanie lokat, które chcieliby promować.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest bezpieczeństwo lokaty. Tutaj generalnie nie powinno być problemu, większość obecnie proponowanych lokat jest bezpieczna. Jednakże dla pewności warto raczej korzystać z usług popularnych i znanych instytucji finansowych, posiadających pewną renomę, niż z takich, o których mało kto słyszał.

I jeszcze jedno kryterium – kontakt i wygoda. Oczywiście chętniej wybierzemy usługi (i lokaty) banku, który oferuje nam możliwość łatwego i szybkiego załatwienia różnych spraw, do którego nie musimy co chwilę biegać i w którym większość kwestii można uzgodnić drogą internetową bądź telefoniczną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oszczędzanie w banku i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *