Kredyt mieszkaniowy a rodzaj umowy?

Wielu z nas o własnym mieszkaniu w dzisiejszych czasach może tylko i wyłącznie pomarzyć, a wszystko przez to, że jego zakup czy też budowa to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych, których zwyczajnie nie mamy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo trudno dziś aż tyle odłożyć z pensji, którą często nie przekracza nawet dwóch tysięcy złotych. Tym bardziej że przecież każdy z nas ma także swoje potrzeby i nie może całej wypłaty odkładać na konto. konsolidacja kredytow

W takiej sytuacji, aby pobudować dom, czy też kupić mieszkanie bardzo często niezbędny jest nam kredyt mieszkaniowy. Dziś po taki kredyt hipoteczny możemy udać się oczywiście do każdego banku. Niemniej jednak inna sprawa tyczy się tego, czy nasz wniosek o jego przyznanie zostanie rozpatrzony. Wielu z nas wydaje się, że jeśli pracują, to nie będzie z tym większego problemu, ale prawda jest zupełnie inna i oczywiste jest to, że pozytywna decyzja o jego przyznaniu zależy od kilku bardzo ważnych czynników. Jednym z nich jest rzecz jasna umowa o pracę.

Niezbędna jest umowa na czas nieokreślony

Przede wszystkim zacznijmy tutaj od tego, że takie kredyty mieszkaniowe zazwyczaj spłacamy przez okres kilkudziesięciu lat. Jeśli chodzi natomiast o firmy, to bardzo rzadko możemy spodziewać się tak długich umów. Jeśli już to są to umowy na czas nieokreślony. I to właśnie przy takich umowach najłatwiej jest dostać kredyt. Często jest to jedyny sposób na to, aby się o niego ubiegać, choć nie zależy to oczywiście tylko i wyłącznie od rodzaju takiej umowy.

Na pewno, nawet jeżeli będzie ona na czas nieokreślony, to taki kredyt mieszkaniowy nie zostanie nam przyznany, jeżeli nie mamy dużej wypłaty. Musi to być kwota, która pozwoli nam nie tylko na zaspokojenia własnych potrzeb, ale też spłatę zaciągniętego zobowiązania. Niewielkie szanse na kredyt mieszkaniowy mają natomiast ci, którzy pracują na umowę na czas określony – pisze bloger z http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/ranking-kredytow-hipotecznych.html. Jest to jednak zrozumiale, bo bank nie ma wówczas żadnej pewności co do tego, że po kilku latach nadal będziemy pracować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Domowe finanse i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *