Jak rozróżnić kartę kredytową od debetowej?

Karty kredytowe to wynalazek, który potrafi znacznie ułatwić życie. Jednak są one jednymi z bardziej skomplikowanych form płatniczych. Wiele osób nie jest w stanie w jasny sposób rozróżnić karty kredytowej od debetowej. Posiadacz karty kredytowej nie musi w momencie zakupu posiadać bieżących środków na koncie korzystając tym samym ze środków banku oraz może je wydawać dopóki nie starczy limitu. konsolidacja kredytow

Oczywiście całe zadłużenie prędzej czy później należy spłacić. Nie trzeba tego jednak robić od razu. Zadłużenie na karcie kredytowej posiada tzn. okres bezodsetkowy. Jest to okres w czasie którego zadłużenie nie jest oprocentowane a bank za operowanie pieniędzmi nie nalicza odsetek. Aby korzystanie z karty kredytowej było opłacalne należy spłacić całe zadłużenie przed zakończeniem okresu bezodsetkowego. Karta kredytowa jest przeznaczona dla ludzi o określonym stanie majątkowym, dochodach i wiarygodności kredytowej.

Natomiast karta debetowa jest bardziej pospolita i łatwiejsza w korzystaniu od karty kredytowej. W tym przypadku zależność jest nieskomplikowana. Za każdym razem gdy posiadacz takiej karty wybiera pieniądze z bankomatu lub płaci nią w sklepie to płaci swoimi środkami z własnego rachunku ROR. Karta debetowa jest wygodna w użyciu i stosunkowo bezpieczna, bo nie stwarza ryzyka zadłużenia. Karty debetowe są alternatywą dla czeków z tą różnica, że są od nich bezpieczniejsze i wygodniejsze w użyciu.

Karty tego typu są obsługiwane elektronicznie. Ta grupa kart rozwija się bardzo szybko zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych. Karty kredytowe sukcesywnie opanowują rynek i już niedługo taka forma płatnicza całkowicie zastąpi gotówkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Domowe finanse i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *